Prečo my? | Kto sme?

BOST a Porta Solutions prinášajú nové pohľady na produkčnú výrobu

Prečo my?  Veríme,  že aj u nás môžeme používať revolučné technológie. Byť medzi najlepšími inováciami. Máme predstavivosť, snažíme sa prísť na veci, o ktorých náš partner možno ani netuší, že sú možné.

Ako? Prinášame riešenia, ktoré sú flexibilné a intuitívne jednoduché na použitie.

Čím? Automatizáciou, robotikou a predovšetkým revolučným riešením – MULTICENTROM, ktoré prináša efektivitu jednoúčelového stroja (transferové stroje) do sveta neustále sa znižujúcich výrobných dávok, častých zmien produkcie a prepadu cien.

Prinášame nový pohľad na efektivitu výroby stredných a malých výrobných dávok v strojárenstve. Veríme, že firmy v SR a ČR patria na špičku efektivity v celosvetovom meradle a môžu zažiariť so špičkovou technológiou a pritom znížiť prevádzkové a ľudské náklady.

Na 3- smennú prevádzku Multicentra nahradzujúceho 3-6 centier Vám teraz stačí technológ a časť času troch pracovníkov obsluhy.

BOST  SK, a.s.

logo_bostV BOSTe máme radi výzvy, pozeráme sa na problematiku z rôznych uhlov pohľadu a náš obľúbený,  je očami zákazníka. V automatizácii vidíme, že naše projekty zlepšujú životy ľudí, chod výroby a firiem, a nás to baví.

V polovici 90-tych rokoch sme boli medzi prvými, kto zavádzal CNC stroje, školil prvé Fanuc a CAD/CAM systémy na Slovensku. O desať rokov neskôr sme patrili medzi prvých, kto zavádzal do strojárskych výrob, mimo automobiliek, robotizáciu. V súčasnosti sa zaoberáme pokročilou robotikou. Napríklad nášho robota KUKA s nosnosťou 240kg učíme s ľahkosťou programovania frézy obrábať aj niekoľkometrové obrobky s 6-20kW vretenom s presnosťou v 0,1-0,2mm.

Vieme, čo znamená výroba. Sami prevádzkujeme 14 CNC strojov. Vieme, čo znamená predaj strojov. Predali sme ich stovky.

V čom však vidíme skutočný zmysel,  je prinášanie revolučných a unikátnych riešení. Presne, ako v prípade Multicentra.

Porta Solutions

porta-logoPorta Solutions je rodinná firma z Brescie v Taliansku. Od 80-tych rokov patrí medzi najvýznamnejších a najúspešnejších výrobcov transferových strojov pre hromadnú výrobu (tj produkcia komplexných súčiastok napríklad 4000 ks/hod). V roku 2005 vymysleli a postupne zdokonalili koncept Multicentra. Multicentrum má flexibilitu bežného obrábacieho centra s produktivitou približujúcou sa čiastočne k transferovému stroju.

Čo je však dôležitejšie, že v Porta Solutions má celý tím, absolútne nadšenie pre vývoj a výrobu takmer dokonalých strojov. Z 80 zamestnancov tretina pracuje na vývoji nových riešení. Väčšinu súčiastok, vrátane obrobenia super-tuhej konštrukcie stroja (vyvinutú v spolupráci s univerzitou v Brescii s najnovšími technológiami) si vyrábajú sami. Veľký inžiniersky tím patrí k špičke v obore. Dávajú nesmierny dôraz na každý detail tak, aby skúsenosť a zážitok z ich produktov a služieb boli čo najdokonalejšie.