Videá - raz vidieť je lepšie ako 100x počuť!

Nové koncepcie ktoré uvidíte nižšie prinášajú nový pohľad na sériovú výrobu v malých a stredných dávkach.

Ak máte viacero komponentov, kde vyrábate viac ako 1000ks/rok, máte možnosť s nami zažiť zmenu v možnostiach výroby. Vaši obchodníci, nákupcovia aj finančníci budú príjemne prekvapení.

5 minútové video, ktoré Vám vysvetlí základné ekonomické benefity multicentra. S využitím 1 pracovníka na 30% dokážete pokryť prácu 3 dvoj-paletových robotizovaných horizontálnych centier, prípadne vyššieho množstva vertikálych centier. Úspory na počte kvalifikovanej obsluhy, energiách, ploche, prípravkoch, čase,… sú značné a pre Vás ich zrátame exaktne. Kontaktujte nás!

Základná ukážka fungovania jednotlivých častí stroja – vretien, stola, výmeny nástrojov, rýchloposuvov. Obrábanie naprázdno bez emulze, obrobkov a deliacich priečok.


4-stranné frézovanie vo vyhotovení ISO50. Dĺžka obrobenia jedného 30kg odliatku nahotovo, kde kruhové interpolácie s úberom 5mm nahrádzajú sústruženie je 140 sekúnd!!! Návratnosť investície u zákazníka (USA) oproti horizontálnym centrám: 11mesiacov.

Neuveriteľný pohľad na geniálnu automatizáciu výroby z anodizovaných tyčí (nesmú sa navzájom dotknúť) za pomoci píly, multicentra, 2 robotov, meracej stanice a oplachovej linky. Na celej linke sa v skutočnosti strieda výroba cca 20 rôznych komponentov v sériách podľa okamžitej potreby. Linka je prestaviteľná do 30 minút!
Po automatickej píle nasleduje buffer pre manipulačný robot ukladajúci 2 kusy naraz. Uhlový nástroj ľavého vretena je štandartne umiestnený v zásobníku nástrojov. Doba výmeny nástroja je 1,4s. Opracované kusy sú druhým robotom preložené na popis a ulžené do koša pokračujúceho do oplachovej linky.
Všetky prípravky, roboty a periférie sú v SR a ČR dodávané v spolupráci Porta Solutions a BOST SK

Nasadenie Multicentra vo výrobe Stäubli vo Francúzsku. Stäubli je známy pre precíznosť svojich produktov aj ako “mercedes medzi robotmi”. Na stroji sa vyrábajú desiatky druhov súčiastok v ročných sériách do niekoľko tisíc ks. Sú tu zobrazené 2 diametrálne rozličné súčiastky, kde si robot sám vymení upínacie prípravky.
V 2:00 minúte videa je zobrazená opcia využitia stroja ako sústruhu! Na základe skúseností z transferových strojov tu využívame 6000 otáčkové vreteno ako sústruh, prípravok má osadené nože a výsledkom je dokonalé opracovanie guľovitej plochy a to všetko na jedno upnutie bez zásahu obsluhy.
Rozvodná kocka je produkt mimoriadnej strojárskej precíznosti. Musí spĺňať 194 veľmi prísnych parametrov kvality! Vrátane rovninnosti na úrovni 6 mikrónov. Multicentrum vyrába identické, presné diely.

Backstage video

Krátke video z nakrúcania a fotenia prezentačných obrázkov Multicentra 3Mandiri.